Elizabeth Finch-Howell C.P.C.P

 

Elizabeth Finch Howell jest pionierem, liderem i wykładowcą w dziedzinie chemii długotrwałych produktów do mikropigmentacji medycznej i estetycznej.

Urodziła się z naczyniakiem na lewej stronie twarzy i w latach 50-tych między 4 a 6 rokiem życia przechodziła 12 prób tatuażu znamienia, które oczywiście kończyły się niepowodzeniem, ale w przyszłości dały jej pomysł, że dostrzegła potrzebę alternatywy dla zwykłych kosmetyków dla osób o warunkach do mikropigmentacji kamuflującej i stworzenia receptur pigmentów do kamuflowania problemów jak blizny, bielactwo itp. 
Jej ratunkiem i inspiracją okazało się spotkanie z Lidią O'Leary - twórczynią makijażu kamuflującego i produktów Coverderm, która wpoiła w ną siłe Tworzenia. Wiele lat pracowała pomagając osobą z podobnymi problemami.

Od 1989 roku twórczyni własnych receptur pigmentów Dermainternational do mikropigmentacji, które udoskonalała do dziś tak aby były stabilne kolorystycznie.W tym samym roku została zaproszona do biura dr Roy Geronemus, byłego szefa Centrum Chirurgii Laserowej w Nowym Jorku, rozszeżając ofertę usług o specjalizację w kamuflowaniu skóry ciała.

Prekursor technik mikropigmentacji medycznej i pigmentów kamuflujących, współdziałająca z Szpitalami Chirurgii w USA.

 

W 1992 roku Pani Howell zdobyła prestiżową funkcję Dyrektora Departamentu Kosmetyków Pigmentujących w Szpitalu Saint Barnabas w Livingston, NJ, pierwszym szpitalu w kraju posiada dział tatuażu kosmetycznego.

 

2007-2009 - Uhonorowany Chemik z niesamowita wiedza i doświadczeniem praktycznym.

Redaktor naczelna angielskiej edycji Światowego Magazynu  dla Specjalistów wydawanego już od 2010 roku Permanent Make-up. 

 

Elizabeth Finch-Howell, ikona w dziedzinie mikropigmentacji medycznej 

 

Wywiad z Elizabeth Finch-Howell Bench Chemik i technika, DermaInternational

 

Pytanie: Proszę opowiedzieć nam historię, co zainspirowało Cię do zaangażowania się w stałych Cosmetics?

A. Urodziłem się z naczyniaka wina (portu) na fioletowy znamienia całej lewej strony twarzy. Pod koniec 1950 roku nie było lekarza w NYC nazwie Conway, który tatuażu dzieci ze znamion port-wina i byłem jednym z jego pacjentów. Miałem 12 tatuażu zabiegi w wieku od 4/6. Niestety, nie można tatuaż naczynia krwionośne, więc zabiegi zakończyły się niepowodzeniem. Ten pozostał w mojej głowie, ten proces tatuowania. I pomyślałem: "Ok, może nie być w stanie tatuaż naczynia krwionośne, ale można tatuaż blizny i wiele innych chorób." Ta myśl była ciągle w mojej głowie. W 1988 roku, spotkałem dr Roy Geronemus, następnie szef chirurgii laserowej na Uniwersytecie Nowojorskim, który rozpoczął impulsowy barwników zabiegi laserowe na mojej znamię. W marcu 1989 roku, wziąłem kurs z "szkoły" w Kalifornii na "stałe" Kosmetyki, kiedy zobaczyłem reklamę, która "mowa" kamuflaż, a także brwi, wykładziny, usta. Nie potrzebujemy do opracowania na temat jakości kształcenia, integralności lub praktycznego doświadczenia z tych wczesnych makijaż permanentny "szkół", ponieważ nie było żadnych. Nie mówiąc już o tym, że kilka "nauczycielami" tam słyszał tylko od makijażu permanentnego zaledwie kilka miesięcy przed mną, biorąc kurs. Dr Geronemus dał mi życiową szansę i zaczęła moja kariera w tatuażu kosmetycznym.

Pytanie: Jaki był twój zawód przed trwałych kosmetyków?

A. W wieku 6 lat, od zabiegów tatuowania nie dla mnie, moje poszukiwania najlepszych cover-up make-up zaczął. W 1959 roku moi rodzice zabrali mnie na spotkanie Lydia O'Leary Madison Avenue w jej salonie. Była zalecane przez doktora Conwaya jej naprawczych makijażu. Pamiętam spacery do jej biura. To bardzo piękna ciemnowłosa kobieta w czarnym i białym kolorze Coco Chanel uśmiechnął się i podszedł do mnie. Moja mama powiedziała mi, że miała znamię, tak jak ja, ale gdzie? Była absolutnie piękne. Zapytała mnie, czy mogłaby mi coś pokazać. Wyjęła słoik kremu, umieścić niektóre na jej twarzy, wziął tkanek i zaczął wycierać jej makijaż off. W jej make-up wypadli, tam, na połowie twarzy, było dokładnie tak jak moje znamię! Pokazała mi, jak umieścić makijaż na, jak połączyć, a następnie ustawić z proszkiem, tak że staje się wodoodporna i smudgeproof. Po miałem na makijaż, stanęła za mną z rękami na ramionach patrząc na to duże lustro i powiedział: "Ach, tu jesteś moja droga" Stała się moim mentorem i inspiracją. Ona zainspirowała mnie i pomógł mi przez lata, dając mi małe skarby mądrości i zachęty. I zawsze mówiła mi, aby moje życie niezwykłe!

Nie poszedłem do pracy dla swojej firmy, COVERMARK, dopiero po wielu latach. I przez wiele lat zastanawiałem się z powrotem na jej słowa.

"Życie jest wszystkim myśleliśmy, życie nigdy nie będzie. Czy nauczyliśmy się czegoś, czy nie, nasze cierpienie ukształtowało, kim jesteśmy i, lepiej lub gorzej, jesteśmy dokładnie, gdzie mają być. "

P. Rozumiemy, że tylko kamuflaż wykonać tatuaż teraz. Czy to prawda, i dlaczego to była twoja decyzja?

A. Tak, przede wszystkim wykonywania kamuflażu tatuażu i to od lat, ponieważ to był zawsze mój zamiar i miałem szczęście mieć Dr Roy Geronemus wierzą w mojej pracy i mnie i odnoszą się cały czas, pełen kamuflaż klientelę do mnie.

Q. nabrały dodatkowego zadania produkcji i dystrybucji pigmentów i innych materiałów. Jakie są Twoje cele związane z tym przedsięwzięciu?

A. miałem wspaniałą karierę w trwałych kosmetyków. Byłem bardzo szczęśliwy, że pracował w renomowanej chirurga laserowej, dr Roy Geronemus biurowego "dla prawie 14 lat. Wraz z pacjentów dr Geronemus i pacjentów z całego jego personelu lekarzy on też polecił mnie do jednych z najlepszych chirurgów w innych Nowym Jorku. Dostawa pacjentów były liczne i maskujący nieskończona. Mój "staż" i "stałego pobytu" (że tak powiem) był fenomenalny. To dzięki niezliczonej ilości pacjentów z każdej blizny można sobie wyobrazić, że udoskonalił proces "kamuflażu", i odkrył, że nie była sztuczka pasuje do koloru skóry. Jeśli spróbujesz i dopasować kolor skóry otaczającej, wynik będzie fałszywy aksamitny-różowy kolor nie przeciwieństwie lalki kolor skóry.

Moim celem zawsze było być najlepszy wykształconych producent pigmentu i kamuflaż tattooist mogłem być.

Pytanie: Czy możesz podzielić się z nami najtrudniejszy przypadek, że pracował on, i jak, lub, jeśli jesteś w stanie temu zaradzić?

A. najgorszym wypadku pracowałem była kobieta w jej 50-tych, który 10 lat temu był w strasznym wypadku samochodowym. Wszyscy w samochodzie zginął oprócz niej. Nie miała twarz w lewo. Dr Daniel Baker w Nowym Jorku przebudowano całą twarz w ciągu 10 lat. Mam wytatuowane oczy, brwi i usta do wyważania i blizny kamuflaż tatuaż na kilku obszarach na twarzy. Transformacja była tak niesamowita. Ponadto, kobieta była jedną z najpiękniejszych dusz, jakich kiedykolwiek spotkałem (... i poznałem niektóre z najbardziej niezwykłych dusz w mojej karierze).

P: Byliście w tej branży od dłuższego czasu. Co jeszcze cię podnieca o tym?

A. Co mnie podnieca jeszcze tej branży jest to, że są zawsze nowe i ciekawe rzeczy do nauczenia się, a niektóre z najpiękniejszych kobiet i mężczyzn do pracy i podzielić się z.

Pytanie: Co widzisz dzieje w naszej branży, która naprawdę cię złości?

A. Jednym z pierwszych pytań zadałem sobie pytanie, kiedy zaczynałem, było: "co jest w tej rzeczy?" I wykorzystywane laboratorium, które firmy mojego ojca używany i miał pigmentu analizowane. Nie podobało mi się to, co dowiedziałem się, więc wziąłem kurs z chemii i Nauk o Ziemi od znajomego chemika z kopalni na tyle, aby dowiedzieć się wszystkiego o tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, organicznych, jezior, i, oczywiście, węgiel Tusz na bazie Indie. Co znalazłem to, i nadal dzieje się dzisiaj jest to, że ludzie będą wierzyć w cokolwiek słyszą; wierzę rażąco nieprawdziwe informacje, a informacji w tym papuga sprawdzanie go dla siebie. To denerwuje mnie. Jednak to nie zajmie wiele czasu i kosztów, aby znaleźć wszystkie te informacje i jeśli muszę zrobić go, teraz nie miałbym cierpliwości i energii!

Byłem również szczęście w tym, że przyjaciel mojego brata był znany Long Island tattooist, nazwany Frank De Lisi, który spędziłem trochę czasu z, a kto dał mi bezcenne informacje.

A następnie w 1990 roku, spotkałem Pati Pavlik, który zastrzelił prosto z biodra i dał dokładny, zgodnych z prawdą odpowiedzi, a stał się moim dobrym przyjacielem.

Zacząłem mieszać własne pigmenty dla własnych klientów. W ciągu pierwszych 2 lat od ekspozycji medialnej z Dr.Geronomus, koledzy technicy nazywają mnie zapytać mnie o radę na temat procedur i pytają mnie, co pigmenty używałem i chciałbym powiedzieć, "robię moje --- wiem dokładnie to, co jest w nich: "Także, tylko brązowe kolorowo na rynku miał wszystkie czerwone baz, które pozostawia pozostałości fioletowe i łososia kolorowe po fading- tylko wprowadzenie żółty nie" lekarstwo "działania półgłosem albo. I, co baza jest żółta, że ​​używasz do "rozgrzać" Twój brązowy z? Jeśli jest to oparte żółty zielony nie będzie rozgrzać nic, to tylko rozjaśnić i popiół (szary). Pytali, czy mogą je kupić od mnie i Derma Medical powstała.

Pytanie: Czy uważasz, że wszystkie państwa powinny być regulowane, a których sądzisz powinny być odpowiedzialne za realizację tych pisania i regulacje?

A. Tak, na pewno mi się, że wszystkie państwa powinny być regulowane. Myślę, że powinno ostatecznie sprowadzają się do Departamentu Zdrowia w każdym kraju. Powinniśmy, jako praktycy chcą edukować i pomagać naszym wydziały zdrowia lepiej zrozumieć, co to jest, co robimy i pracować z nimi w związku, aby zapewnić, że ogół społeczeństwa nie jest zagrożone.

Q. Czy odwiedził inny kraj lub stan, w którym byli pod wrażeniem ich regulacji lub sposób robienia rzeczy?

A. Pozostałe kraje, że byłem w którym odwiedziłem tattooists kosmetycznych były bardzo podobne do Stanów Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych, jednak myślę, że stany, w których tatuaż kosmetyczny procedura musi być przeprowadzone pod auspicjami lekarza to trochę dużo.

Q. Za pomocą urządzenia cewki, prawda? Czy próbowałeś inne maszyny, które lubisz?

A. Lubię maszynę posuwisto-zwrotny, ponieważ igły prosto w górę iw dół, w przeciwieństwie do obrotowych, które owale nieznacznie. Istnieje wiele różnych maszyn obrotowych na rynku i tylko jeden tłokowa - okład cewki. Mam bardzo przyzwyczajeni do wrap cewki od momentu podjęcia w 1989 roku i teraz, to część mojej strony. Jednak wielu moich kolegów używać ronda i je kocham.

 

 

 

 

INTERVIEW with Elizabeth Finch-Howell Bench Chemist and Technician, DermaInternational

 

Q. Please tell us the story of what inspired you to become involved in Permanent Cosmetics?

A. I was born with a port-wine hemangioma (purple birthmark) on the entire left side of my face. In the late 1950’s there was a doctor in NYC named Conway who was tattooing children with port-wine birthmarks and I was one of his patients. I had 12 tattooing treatments between the ages of 4/6. Unfortunately, you cannot tattoo blood vessels, so the treatments were unsuccessful. This stayed in my mind, this tattooing process. And I thought, “Ok you may not be able to tattoo blood vessels but you could tattoo scars and a host of other disorders”. This thought was constantly on my mind. In 1988, I met Dr. Roy Geronemus, then Chief of Laser Surgery at NYU, who started pulse-dye laser treatments on my birthmark. In March 1989, I took a course from a “school” in California on “Permanent Cosmetics” when I saw an advertisement, which mentioned “camouflage” as well as brows, liner, lips. We don’t need to elaborate on the quality of education, integrity or practical experience of these early Permanent Makeup “schools” because there wasn’t any. Not to mention the fact that the few “teachers” out there had only heard of permanent make-up just a few months prior to me taking the course. Dr. Geronemus gave me the opportunity of a lifetime and my career in cosmetic tattooing began.

Q. What was your profession prior to permanent cosmetics?

A. At age 6, since the tattooing treatments didn’t work for me, my search for the best cover-up make-up began. In 1959, my parents took me to meet Lydia O’Leary at her Madison Avenue Salon. She was recommended by Doctor Conway for her corrective make-up. I remember walking into her office. This very beautiful dark haired woman in a black and white CoCo Chanel suit smiled and walked towards me. My mother had told me she had a birthmark just like mine, but where? She was absolutely beautiful. She asked me if she could show me something. She took out a jar of cream, put some on her face, took tissues and started to wipe her make-up off. As her make-up came off, there, on half of her face, was a birthmark exactly like mine! She showed me how to put the make-up on, how to blend and then set with the powder so that it becomes waterproof and smudgeproof. After I had the makeup on, she stood behind me with her hands on my shoulders looking into this large mirror and said, “Ah, there you are my dear” She became my mentor & inspiration. She inspired me and helped me throughout the years by giving me little gems of wisdom and encouragement. And, she always told me to make my life extraordinary!

I didn’t go to work for her company, COVERMARK, until years later. And for many years I have reflected back on her words.

“Life is everything we thought life would never be. Whether we have learned anything or not, our suffering has shaped who we are and, for better or worse, we are exactly where we are supposed to be.”

Q. We understand that you perform only camouflage tattooing now. Is that true, and why has this been your decision?

A. Yes, I mainly perform camouflage tattooing and have been for years now because that was always my intention and I was fortunate enough to have Dr. Roy Geronemus believe in my work and me and refer an entire, full time camouflage clientele to me.

Q. You have taken on the additional task of manufacturing and distributing pigments and other supplies. What are your goals related to this endeavor?

A. I have had a wonderful career in permanent cosmetics. I was very fortunate to have worked at the renowned laser surgeon, Dr. Roy Geronemus’ office for almost 14 years. Along with Dr. Geronemus patients and the patients of his entire staff of doctors he also recommended me to some of the other best surgeons in New York City. The supply of camouflage patients were numerous and endless. My “internship” and “residency” (so to speak) was phenomenal. It was through the myriad of patients with every scar imaginable that I honed the “camouflage” process, and discovered that the trick was to not match the skin color. If you try and match the surrounding skin color, the result will be a fake peachy-pink color not unlike a doll’s skin color.

My goal has always been to be the best-educated pigment manufacturer and camouflage tattooist I could be.

Q. Can you share with us the most difficult case that you have worked on, and how, or if, you were able to remedy it?

A. The worst case I worked on was a woman in her 50’s who, 10 years ago was in a terrible car accident. Everyone else in the car was killed except for her. She had no face left. Dr Daniel Baker in New York City rebuilt her entire face over a 10 year period. I tattooed her eyes, brows, and lips for balancing and scar camouflage tattoo on several areas on the face. The transformation was so incredible. Also, the woman was one of the most beautiful souls I have ever met (... and I’ve met some of the most extraordinary souls in my career).

Q. You have been in this industry for a long time. What still excites you about it?

A. What still excites me about this industry is that there are always new and interesting things to learn and some of the most wonderful women and men to work and share with.

Q. What do you see happening in our industry that really angers you?

A. One of the first questions I asked myself, when I first started, was, “what’s in this stuff?” I utilized a lab that my father’s business used and had the pigment analyzed. I didn’t like what I found out so, I took a crash course in chemistry & earth science from a chemist friend of mine-enough to find out all about iron oxide, titanium dioxide, organics, lakes, and, of course, carbon based India ink. What I found then, and is still going on today is that, people will believe anything they hear; believe grossly false information, and parrot this information without checking it out for themselves. This upsets me. However, it did take a lot of time and expense to find all this information out and if I had to do it over, now, I wouldn’t have the patience or energy!

I was also fortunate in the fact that my brother’s friend was a well-known Long Island tattooist, named Frank De Lisi, who I spent some time with and who gave me invaluable information.

And then in 1990, I met Pati Pavlik who shot straight from the hip and gave exact, truthful answers, and became a good friend of mine.

I started to mix my own pigments for my own clients. Over the course of the first 2 years, from media exposure with Dr.Geronomus, fellow technicians would call me to ask my advice about procedures and ask me what pigments I was using and I would say “I make my own ---I know exactly what’s in them,” Also, the only brown colored pigments on the market had all red bases, which leaves mauve and salmon colored residue after fading- just putting yellow in doesn’t “cure” the undertone action either. And, what base is the yellow that you’re using to “warm” your brown up with? If it’s a green based yellow it won’t warm up anything, it will only lighten and ash (grey). They would ask if they could buy them from me and Derma Medical was formed.

Q. Do you feel that all states should be regulated and whom do you think should be responsible for writing and implementing those regulations?

A. Yes, I certainly do feel that all states should be regulated. I think it should ultimately come down to the Health Dept. in each state. We, as practitioners should want to educate and help our health departments better understand what it is we do and work with them accordingly to help ensure that the public at large is not at risk.

Q. Have you visited another country or state in which you were impressed by their regulations or way of doing things?

A. The other countries that I have been to in which I visited cosmetic tattooists were very similar to the US. In the US, however, I think states in which a cosmetic tattoo procedure must be performed under the auspices of doctor is a little much.

Q. You use the coil machine, correct? Have you tried other machines that you like?

A. I like a reciprocating machine because the needles go straight up and down as opposed to a rotary which ovals slightly. There are many different rotary machines on the market and only one reciprocating - the coil wrap. I got very used to the coil wrap since starting in 1989 and now, it’s part of my hand. However, many of my colleagues use rotaries and love them.

 

 

 

 

Elizabeth Finch-Howell C.P.C.P

Elizabeth Finch Howell is a pioneer and distinguished leader and lecturer in the field of permanent cosmetics. She has been manufacturing pigments, which are now used globally, since 1989. In that same year, she was invited to join the offices of Dr. Roy Geronemus, former Chief of Laser Surgery at NYU, and offer permanent cosmetic services, specializing in camouflaging at the New York Laser and Skin Surgery Center.

In 1992 Ms Howell earned the prestigious credentials as the Director of the Department of Permanent Cosmetics at Saint Barnabas Hospital in Livingston, NJ, the first hospital in the country to have a department for cosmetic tattooing. As entrepreneur, Ms. Howell recognized the need for alternatives to permanent cosmetics for people with conditions that deemed them unlikely candidates for cosmetic tattooing and created the Apres Laser line of topical waterproof corrective cosmetics.

She is a past president and past ethics chair for the Society of Permanent Cosmetic Professionals, the largest organization for permanent cosmetic professionals in the world.

 

 Elizabeth Finch-Howell, an icon in the field of permanent cosmetics, and founder of the first Para-medical cosmetic tattoo unit in a hospital.

Working side-by-side innovating the new face of Derma Medical International. She feels this is a critical difference between conventional and cosmetic tattooing. She states, "Traditional tattooists apprentice for a much longer period of time and rarely touch the face!!" 

Having had a two-year hands on apprenticeship in the pigment colorant dispersion division of Derma Medical International making permanent cosmetic pigment,  has a superior advantage in color correction and color choice.

Elizabeth Finch-Howell also handles the technical support line at Derma Medical International and continues to further her education by being an active member of the Society of Permanent Cosmetic Professionals. Attending conferences yearly she participates in continuing education and blood borne pathogens certification. Elibabeth has also earned the distinct honor of Certified Permanent Cosmetic Professional (C.P.C.P.)

 

OPINIE:

Customer service is excellent, friendly and always answers my questions fast. Shipping is also quick.
Love the color selection and have great results with the products.”

-Angela Kirsche 

POŁĄCZ SIĘ Z NAMI

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

TEL:  790660000
Poniedziałek- Piątek: 8 a.m. - 4 p.m. 
artiderm@gmail.com